Marabu Easycolor, 25g


Product Availability: Out of Stock

Marabu Easycolor sú farby určené na farbenie textílií z bavlny, ľanu, hodvábu aj zmesových látok (podmienka: do 20% umelých látok). Farby sú vhodné na všetky druhy batikovania. Sú dobre odolné svetlu. Obsah balíčka stačí na intenzívne zafarbenie 150 g látky. Pri použití obsahu balíčka na zafarbenie až 300 g textílií dosiahnete stredne silné až jemné farebné odtiene. Farbiaci roztok môžete nechať aj niekoľko dní v uzavretej čistej nádobe. Pred farbením je potrebné roztok zohriať najmenej na 40°C. Čím bude teplota farbiaceho roztoku vyššia, tým bude zafarbenie intenzívnejšie. Zafarbené textílie je potrebné prať samostatne a najlepšie s použitím pracích prostriedkov určených na farebnú bielizeň pri max. teplote 40°C. Farby Marabu EasyColor nie sú stálofarebné a farby pri častom praní blednú. Pre zabezpečenie väčšej stálofarebnosti pridajte do farbiaceho nálevu na každý liter 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny.

Postup farbenia:

Pre intenzívne farbenie nalejte 3 – 5 l vriacej vody do väčšej nádoby tak, aby sa látka mohla voľne pohybovať. Pre stredné až jemné farebné odtiene (do max. hmotnosti látky 300 g) použite 7 l vody. Pridajte obsah balíčka a rozmiešajte. Potom pridajte na každý liter vody 1 polievkovú lyžicu soli a roztok dobre pomiešajte, aby sa soľ rozpustila. Pri farbení hodvábu je potrebné ešte pridať 50 ml octu. Látku navlhčite vlažnou vodou a zľahka vyžmýkajte. Navlhčenú látku vložte do farbiaceho roztoku. Pri voskovej batike nechajte pripravený farbiaci roztok ochladiť na 40°C – 50°C! Farbite minimálne 20 minút a látku neustále v roztoku pohybujte. Zafarbenú látku po farbení plákajte v studenej vode dovtedy, kým voda nie je čistá. Hodváb je potrebné pred plákaním nechať pomaly vychladnúť.

Vzorkovník Marabu EasyColorefukt.com

V predajni RAMKO nájdu všetko potrebné profesionálni, ale aj amatérski umelci, maliari, sochári, reštaurátori, ikonopisci. Taktiež si u nás nájdu všetko potrebné tvoriví umelci, ktorí vyrábajú rôzne handmade výrobky, či bižutériu,..

Recenzie

“V RAMKU nakupujem veľmi rád. Okrem toho, že tam nakúpim kvalitný tovar, viem, že mi vedia dobre a ochotne poradiť.”

Adam

študent

"Všetko, čo potrebujem do školy, nájdem v RAMKU. Ak niečo nemajú, vedia mi to objednať.”

Lucia

študentka

“Keď potrebujem natiahnuť kvalitné plátno v atypickejších rozmeroch a nakúpiť kvalitné značkové farby, idem do RAMKA.”

Dušan

akademický maliar

Časté otázky

 • Kde nájdem predajňu RAMKO ?

  Predajňa RAMKO sa nachádza na Poštovej 11 v Košiciach. Pozrite si MAPKU.
 • Dá sa tovar objednať aj na dobierku ?

  Samozrejme. Tovar je potrebné objednať telefonicky. Tovar zašleme poštou alebo kuriérom na dobierku spolu s dokladom o zaplatení. Poštovné a balné bude pripočítané k sume dobierky.
 • Kedy je predajňa otvorená ?

  Otváracie hodiny nájdete TU. Počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja máme zatvorené.
 • Platia u vás nejaké zľavové kartičky ?

  Áno. Každý vlastník kartičiek ISIC, ITIC a EYCA získa po jej predložení 5% zľavu. Študenti, ktorí navyše študujú na umeleckej škole, získaju s kartičkou až 10% zľavu. Zľava platí na celý nákup!

Kontakt

Top
lesbian play a lot fun with toys.www.ampland.pro lanza dp.
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…